Sporttörténelmi páros is autózott a 3. Pécsi Autó & Motor Tuning Show-n

2 Árpi és Dani A pécsi Ke-Ke Racing Team 2015-ben rendezett nagy sikerű 2. Pécsi Autó és Motor Tuning és Szlalom Show-ja után idén a rendezvény sikeres lebonyolításában már csak tanácsadóként, segítőként vett részt, ám attrakcióban, driftes látványban így sem volt hiány, sőt, egy autóba ültették Pécs legidősebb és legifjabb autóversenyzőjét. Az egyesület elnöke, Pardi Kata, valamint Bálint Árpád nyilatkozott lapunknak.  2016-ban a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség nemtetszését fejezte ki a rendezvény miatt és a büntetést csak azért kerültétek el, mert a rendezvényen részt vevő felügyelőjük pozitívan nyilatkozott a show-ról.  Kata: Célunk az volt, hogy Pécsen újra nagy közönség találjon rá az autósport szépségeire. Egyesületünk megalakulását Kenderesi Árpád és Keszthelyi Róbert kezdeményezte, több év sikeres versenyzéssel a hátuk mögött. Azzal a céllal hoztuk létre, hogy a ralit szerető emberek befogadóklubja legyen, ahol tisztán a ralisportra, az utánpótlás-nevelésre koncentrálhatunk. Az áprilisi show-n egyesületünk közreműködésének köszönhetőn 44 versenyző páros látványos és gyors autózása szórakoztatta a nagyérdeműt. 2 A versenen indulók és a rendezők Szervezéseteket dicséri, hogy ismert, népszerű pécsi ralisokból álló zsűri értékelte a versenyzőket. Kata: Ifj. Ranga László, Ranga Péter, Lajtai Zsolt, Geiger Miklós, Fehérvári Csaba és Kaltenecker Ádám pontozta a párosokat. A közönség és a zsűri visszajelzései alapján a rendezvényt idén is töretlen siker koronázta. Jó szervezéseteknek köszönhetően sporttörténelmet is írtatok. Kata: A Ke-Ke Racing Team legfiatalabb pécsi versenyzője, a 11 éves Morber Dániel Pécs legidősebb autóversenyzője, a 82. évébe lépett Bálint Árpád navigálásával teljesített egy tökéletes kört a Szlalom Show-n. Nem egy ember szemébe csalt könnyet az a pillanat, amikor Árpi bácsi a ralivilágbajnok Sebastian Loeb által dedikált évkönyvet adott át különdíjként Daninak. Az ilyen megható pillanatokért érdemes dolgozni! Bálint Árpád: Dani megilletődve ült mellettem, én pedig meglepődtem vezetési tudásán, a profikra jellemző bal-fékezésein, a kanyarokra való hibátlan rákészülésén, rutinos ellenkormányzásain. Tetszett még a méretéhez meghosszabbított pedálok és kormány megoldása, de tekintettel Dani mostani fizikai adottságaira, szerintem egy kormányszervóra azért szüksége lenne a Suzukiban. 2 Bálint Árpád könyvet ajándékoz Daninak Kata, a show látogatottsága alapján úgy tűnik, a Ke-Ke Racing Team sikere töretlen. Most 12 versenyzőpáros együttes csapatmunkája hajtja előre a szekerünket, azaz a versenyautóinkat a cél felé. Az egyesület elnökeként büszke vagyok a csapatunk összetartására, ami a Szlalom Show sikeres lebonyolítását is eredményezte. Büszke vagyok rá, hogy a Déli Régió MARB futamain 7-8 versenyzőpárosunk állt rajthoz, az április 23-24.-i magyarbólyi futamon is, közülük ketten nyertek is. Nagyon köszönöm a támogatóinknak a lehetőséget, hogy versenyezhetünk, illetve a csapatnak, hogy egy ilyen összetartó, egymást segítő, sportszerető egyesület elnöke lehetek. (A cikk a Pécsi Hírek 2016/17. számában jelent meg.)
Mecsek Rallye - szponzorok Mecsek Rallye - szponzorok
Új Ház Centrum Léta-Ker