A Mecsek Rallye pályái feladják a leckét a versenyzőknek

A tavalyi kiesés után idén sikerült jobb eredményt elérnie a Vincze-Kuti párosnak, bár az időjárás ezúttal is megtréfálta őket. Az erős autókkal tarkított mezőnyben ismét sikerült helytállniuk. A pilóta így értékelte az 50. Új Ház Centrum Létaker Mecsek Rallyet.

Milyen érzés volt ilyen jó eredményt elérni a Mecsek Rallyen?

Természetesen nagyon jó érzés volt, ezt is tűztük ki célul, hogy dobogós helyen, ilyen jól helyt álljunk ebben az erős mezőnyben ilyen komoly technikák között. Voltak kisebb gondjaink, de lehetetlen úgy végigcsinálni, hogy ne legyenek. Maximálisan elégedettek vagyunk. Az első napon a sok állást szívesen kihagytuk volna.

Nagyon szeretjük ezt a versenyt, nagyon jók a pályák, ezeken a szakaszokon a technikák közti különbség itt jön ki a legjobban, ez egy kis hátrányt jelent számunkra. A szívünkhöz közel áll a Mecsek Rallye 2014-ben itt kezdtük az ORB pályafutásunkat egy 6. hellyel.

vincze_mecsek_019-2

Hogy befolyásolja a Magyar Országos Ralibajnokság abszolút sorrendjét?

Ha nem nézzük a minuszolást, azt még nem érdemes nézni, akkor 2. helyen állunk elég biztosan, 20 ponttal, minuszolással Hadik Bandi megelőzne minket, annyi előnyünk van, hogy neki már megvan a két minuszolása.

Volt-e olyan nem várt fordulat, ami igazán egyedivé tette a versenyt?

Nem volt nagy kalandunk, az időjárás, ami itt mindig emlékezetes, az ember nem tudja kiszámítani mire készüljön, folyamatosan járattam az agyam, mi lenne a jó, egyik gumitaktika se volt megfelelő, nehéz itt a döntéseket meghozni. Tulajdonképpen ez is a varázsa, fontos a szerencse emiatt, így nagyon nagyot is lehet nyerni és nagyon nagyot is lehet bukni, ha valaki eltaktikázza magát, feladja a leckét a versenyzőknek.

Két hét múlva pont kerül a magyar bajnokság végére. Az Ózd rali nagy téttel bír a Vincze-Kuti páros számára, akik a Mitsubishivel ismét harcba szállnak az újabb fejlesztésű autók ellen.